ISAPP – recenzja strony

The International Scientific Association for Probiotics and Prebiotics (ISAPP) to międzynarodowa organizacja non-profit, która rozpowszechnia wiedzę na temat probiotyków i prebiotykow. Została założona w 2002 r. i zrzesza wiodących światowych ekspertów oraz wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.

Dlaczego warto odwiedzić stronę organizacji?

Na stronie https://isappscience.org/ znajdziecie ogromną dawkę fachowej wiedzy z dziedziny probiotykoterapii. Są tam dostępne informacje o najważniejszych światowych wydarzeniach związanych z tematem oraz najnowsze badania i zastosowanie probiotyków. Strona jest podzielona na sekcje: dla naukowca, dla pacjenta, dla studentów i dla klinicystów.

Dla pacjenta

W zakładce dla pacjenta znajdziecie szczegółowe informacje na temat probiotyków, prebiotyków i żywności fermentowanej. Aby lepiej przedstawić ważne zagadnienia, wiele informacji jest w formie infografik, które w prosty sposób przekazują ważne i często skomplikowane zagadnienia. W tej sekcji możecie znaleźć również materiały video, z których dowiecie się, co to są probiotyki i jaka jest ich rola.

Dla klinicystów

Jeśli jesteś lekarzem, dietetykiem czy zawodowo masz do czynienia z probiotykami, koniecznie powinieneś odwiedzić zakładkę dla klinicystów. Znajdują się tam informacje o praktycznym zastosowaniu probiotykoterapii, jak połączyć kurację z prebiotykami oraz w jakich jednostkach chorobowych warto ją stosować. Dodatkowo, szczegółowo wyjaśnione jest dlaczego w danej jednostce chorobowej warto zastosować probiotyk/prebiotyk. Znajdziecie tam również wiele pomocnych materiałów dla swoich pacjentów.

Podsumowanie

ISAPP to organizacja stworzona przez ekspertów i oferująca wiedzę na najwyższym poziomie merytorycznym z zakresu pre- i probiotyków. Każdy, kto zawodowo pracuje z probiotykami, powinien chodź raz odwiedzić ich stronę.  

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *