Czy zakup probiotyków w aptece internetowej jest bezpieczny?

Wiele z Was pyta o zakup probiotyków w aptece internetowej,  głównie martwiąc się o temperaturę przechowywania. Zawsze przed zakupem jakiegokolwiek leku czy suplementu diety on-line warto przeczytać ulotkę dotyczącą jego przechowywania i trwałości w różnych zakresach temperaturowych.

Probiotyki dopochwowe na infekcje intymne

Większość preparatów probiotycznych, które wspomagają prawidłową mikrobiotę dróg rodnych kobiety wymaga przechowywania w temperaturze 2º-8ºC. Powodem tego jest formuła leku, który ma szybko rozpuścić się pod wpływem ciepłoty ciała. Kiedy prosicie o ten typ probiotyku farmaceuta wyjmuje go z lodówki i zaleca – również w domu – przechowywanie go w obniżonej temperaturze.

Czy warto zamawiać te preparaty z aptek internetowych? Nie, mamy zbyt duże ryzyko, że na którymś etapie pakowania/transportu probiotyki będą zbyt długo w podwyższonej temperaturze, stracą swój kształt/konsystencję i nie będą się nadawać do użytku.

Probiotyki w kapsułkach

Zdecydowana większość probiotyków nie musi być przechowana w obniżonej temperaturze, zgodnie z ulotką temperatura pokojowa jest wystarczająca, aby zachować ich wszystkie właściwości. Zawsze przed zakupem probiotyku warto zapoznać się z treścią ulotki (którą również możecie sprawdzić w Internecie) i sprawdzić zalecenia dotyczące przechowywania produktu.

Czy warto zamawiać preparaty w kapsułkach z aptek internetowych?Jesienią, zimą oraz wiosną nie ma przeciwwskazań do zamawiania takich preparatów on-line. Jedynym przeciwwskazaniem jest bardzo gorące lato z temperaturami powyżej 30ºC – wtedy można wysłać zapytanie do apteki internetowej o metody i warunki transportu. Jesienią, zimą oraz wiosną niższe temperatury nie powodują zagrożenia dla właściwości naszego preparatu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *