Czy zakup probiotyków w aptece internetowej jest bezpieczny?
Wiele z Was pyta o zakup probiotyków w aptece internetowej, głównie martwiąc się o temperaturę przechowywania. Zawsze przed zakupem jakiegokolwiek leku czy suplementu diety on-line warto przeczytać ulotkę dotyczącą jego przechowywania i trwałości w różnych zakresach temperaturowych.
Probiotyki dopochwowe na infekcje intymne
Większość preparatów probiotycznych, które wspomagają prawidłową mikrobiotę dróg rodnych kobiety wymaga przechowywania w temperaturze 2º-8ºC. Powodem tego jest formuła leku, który ma szybko rozpuścić się pod wpływem ciepłoty ciała. Kiedy prosicie o ten typ probiotyku farmaceuta wyjmuje go z lodówki i zaleca – również w domu – przechowywanie go w obniżonej temperaturze.
Czy warto zamawiać te preparaty z aptek internetowych? Nie, mamy zbyt duże ryzyko, że na którymś etapie pakowania/transportu probiotyki będą zbyt długo w podwyższonej temperaturze, stracą swój kształt/konsystencję i nie będą się nadawać do użytku.
Probiotyki w kapsułkach
Zdecydowana większość probiotyków nie musi być przechowana w obniżonej temperaturze, zgodnie z ulotką temperatura pokojowa jest wystarczająca, aby zachować ich wszystkie właściwości. Zawsze przed zakupem probiotyku warto zapoznać się z treścią ulotki (którą również możecie sprawdzić w Internecie) i sprawdzić zalecenia dotyczące przechowywania produktu.
Czy warto zamawiać preparaty w kapsułkach z aptek internetowych?Jesienią, zimą oraz wiosną nie ma przeciwwskazań do zamawiania takich preparatów on-line. Jedynym przeciwwskazaniem jest bardzo gorące lato z temperaturami powyżej 30ºC – wtedy można wysłać zapytanie do apteki internetowej o metody i warunki transportu. Jesienią, zimą oraz wiosną niższe temperatury nie powodują zagrożenia dla właściwości naszego preparatu.