Recenzja – blog Microbiome Digest

Blog Microbiome Digest (https://microbiomedigest.com/)powstał w 2017 roku i od tego czasu prawie codziennie pojawiają się na nim wpisy na temat mikrobiomu, nie tylko tego jelitowego ale również mikrobiomu mleka kobiecego, skóry czy nawet brody (!!!). Blog to efekt współpracy zespółu naukowców z całego świata, którzy podzielają pasję do świata ludzkich mikrobów.

O czym jest blog Microbiome Digest?

Przede wszystkim strona szczegółowo tłumaczy rolę mikrobiomu w zdrowiu i w chorobie. Wszystkie artykuły są merytoryczne i napisane prostym językiem, tak aby informacje były czytelne dla osób, które nie mają na co dzień do czynienia z tematyką mikrobiomu. W zakładce „microbiome collection” można odnaleźć artykuły na temat technik używanych do analizy mikrobiomu oraz bardzo szczegółowy opis mikrobiomu poszczególnych częsci naszego organizmu. Czytając artykuły, odnajdziecie wiele odnośników do baz danych i stron internetowych  organizacji, które zajmują się danym tematem. Ponieważ blog jest tworzony przez grupę naukwców specjalizujących się w różnych dziedziniach nauki, znajduje się tu szeroka tematyka i szczegółowy opis zagadnień. Część tematów jest również poświęcona wirusom, grzybom oraz mikrobom zwierzęcym. Właściwie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co możecie znaleźć na blogu?

  • Wyjątkowo szczegółowe opisy zagadnień związanych z mikrobiomem.
  • Autorzy tłumaczą, jaki związek ma mikrobiom z chorobami człowieka i obalają częste mity które krążą w sieci.
  • Spis blogów, stron internetowych i organizacji zajmujących się szeroko pojętym tematem mikrobiomu.
  • Spis publikacji z poszczególnej tematyki.
  • Podcasty i wykłady naukowe oraz popularnonaukowe w temacie mikrobiomu.
  • Instrukcje: jak skutecznie wyszukiwać informacje na temat mikrobiomu i jak ustawić powiadomienia o najnowszych odkryciach z dziedziny, która nas interesuje.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *