Test Akkermansii muciniphili – czy warto suplementować postbiotyk?

Przez następne kilka tygodni będę Wam relacjonować zmiany związane z suplementacją A. muciniphilą. Czy efekt będzie taki jak mówią badania? 2 października 2023 r. rozpoczęłam suplementację nowym postbiotykiem z Akkermansią muciniphilą, którego jedynym i wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest firma Sanprobi. Postbiotyk jest sprzedawany pod nazwą Sanprobi Premium, a jedno opakowanie zawiera 40 kapsułek, co starcza na 20 dni suplementacji. Firma Sanprobi zgodziła się, że będę relacjonować swoje obserwacje niezależnie od uzyskanych wyników.

Jak się przygotowałam do suplementacji?

Sanprobi Premium jest preparatem w dość wysokiej cenie, co jest związane z trudniejszym procesem produkcji (w porównaniu ze „zwykłymi” probiotykami) oraz patentem związanym z opracowaniem procesu produkcji postbiotyku. Niemniej jednak, w badaniach klinicznych, które opisywałam na blogu, efekty były spektakularne.

Należy jednak pamiętać, że A. muciniphila wspomaga procesy metaboliczne i najlepsze efekty będzie można uzyskać, działając systemowo. Postanowiłam 3 tygodnie przed wdrożeniem suplementacji wprowadzić niewielkie zmiany stylu życia (większa aktywność fizyczna 2-3 razy w tygodniu, owsianka z orzechami i owocami jagodowymi na jeden z 4 posiłków). Po 3 tygodniach moja waga spadła o 1,2 kg. Zrobiłam również pomiar obwodów i podstawowych parametrów biochemicznych krwi.

Kolejne tygodnie to kontynuacja zmiany stylu życia z suplementacją, co pozwoli ocenić, czy uda mi się zredukować więcej masy ciała i czy poprawią się parametry biochemiczne krwi.

Kiedy można zaobserwować pierwsze wyniki?

Wydaje mi się, że będzie to kwestia indywidualna, Pomiar wagi oraz obwodów planuję zrobić po pierwszym skończonym opakowaniu, czyli po 3 tygodniach suplementacji. Parametry biochemiczne będą wykonane po zakończeniu całego testu.

Więcej relacji możecie znaleźć na instagramie i tik toku Metabolika!

Przeczytaj więcej:

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *