Akkermansia muciniphila. Raport po 6 tygodniach suplementacji

Skończyłam kolejne opakowanie suplementu z pasteryzowaną bakterią Akkermansia muciniphila. Tym samym, jestem już za półmetkiem drugiego 12-tygodniowego cyklu postbiotykoterapii. W trakcie terapii nie pominęłam ani jednej kapsułki. Postbiotyk przyjmowałam jak zwykle, czyli rano przed śniadaniem. Jeśli chodzi o zmiany w diecie lub aktywności fizycznej również nie wprowadziłam żadnych zmian.

Co zaobserwowałam po 6 tygodniach przyjmowania postbiotyku?

1. Zmiana parametrów antropometrycznych

Waga właściwie pozostała taka sama, jej niewielki spadek był raczej związany ze specyfiką pomiarów. Jeśli chodzi o talię, to również odnotowałam niewielki spadek obwodu o ok. 0.5 cm. Jednak w trakcie brania suplementu, codziennie rano można zauważyć „efekt płaskiego brzucha”. Podejrzewam więc, że wpływ na zmniejszenie obwodu talii miał tu całkowity brak wzdęć i nadmiernego wydzielania gazów.

2. Dolegliwości żołądko-jelitowe

Trzeba przyznać, że okres postbiotykoterapii to czas, w którym nie występują u mnie objawy podobne do zespoły jelita drażliwego. W 3-miesięcznej przerwie między jedną a drugą suplementacją, co jakiś czas pojawiały się lekkie dolegliwości. Jednak w trakcie suplementacji właściwie nie pamiętam takich objawów.

3. Odczuwanie głodu i sytości

Subiektywnie mogę chyba powiedzieć, że spada chęć na produkty słodkie i zmniejsza się częstotliwość podjadania między głównymi posiłkami – nawet w trudnych jśli chodzi o takie kwestie okresach, jak święta czy urlop.

Jaki plan na kolejne 3 tygodnie?

Po raz pierwszy zdecydowałam się na dietę redukcyjną ok. 1800-1900 kcal oraz treningi „pilatesu przy ścianie”. Jestem bardzo ciekawa jakie rezultaty uda mi się osiągnąć po 3 tygodniach😊 Trzymajcie kciuki!

Przeczytaj więcej

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *