Test A. muciniphila – co można zauważyć po 2 tygodniach suplementacji?

Kolejny tydzień suplementacji za mną. Nadal to relatywnie zbyt mało czasu, aby spodziewać się spektakularnych (jeśli w ogóle takie będą) efektów, ale w ciągu tych dwóch tygodni odczułam pewną zmianę, które tym razem nie była związana z dolegliwościami jelitowymi.

14 dni suplementacji – jakie zmiany zauważyłam?

Już po tygodniu suplemetacji bakterią A. Muciniphila odczułam zmniejszenie „buzowania” w jelitach i również w drugim tygodniu nie dokuczały mi wieczorne wzdęcia. W stosunku do poprzedniego tygodnia ze strony układu pokarmowego nie odczułam żadnej istotnej dodatkowej zmiany – ani pozytywnej, ani negatywnej.

Jest jednak jedna informacja o której warto powiedzieć, czyli lekka redukcja apetytu. Pod koniec pierwszego tygodnia zorientowałam się, że jem trochę mniejsze posiłki i nie mam takiej ochoty na podjadanie, czy rzadziej chce sięgnąć po słodycze. Nie chciałam jednak za wcześnie o tym mówić, bo sama byłam ciekawa, czy ten efekt będzie się utrzymywał. Za tydzień, czyli po 3 tygodniach, będzie pierwsze ważenie, więc będę mogła sprawdzić, czy faktycznie zmiejszenie łaknienia przeniesie się na redukcję wagi.

Jakiego efektu spodziewam się po kolejnym tygodniu?

Mam nadzieję, że utrzyma się efekt związany ze zmniejszeniem łaknienia, co powinno mieć odzwierciedlenie w redukcji masy ciała. Trzy tygodnie to już minimalny okres restrykcji, który powinien być zauważalny na wadze i powinien być związany z redukcją, ale nie np. zmianami hormonalnymi.

Jak porównuję suplementację postbiotyku do suplementacji probiotyku?

Zdecydowana nowością jest redukcja łaknienia, której nie odczułam w przypadku żadnego szczepu probiotycznego.

Przeczytaj więcej:

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *