Przegląd probiotyków na kolki

O tym, że probiotyki zmniejszają czas płaczu dziecka podczas występowania kolki mogliście przeczytać w poprzednich wpisach. Dzisiaj przegląd najbardziej wiarygodnych preparatów dla dzieci do 1. roku życia, które pomogą złagodzić objawy kolki.

Preparaty dla noworodków i niemowląt powinny zawierać przebadane szczepy bakteryjne, które wykazują skuteczność w badaniach klinicznych. Ważna jest również postać, w jakiej podawane są probiotyki – dla małych dzieci warto wybrać formę kropli i unikać preparatów do rozpuszczania. Kolejnym ważnym aspektem jest wiarygodność firmy. Niestety probiotyki jako suplementy diety nie musza podlegać restrykcyjnej kontroli i tym samym jakość ich produkcji w dużej mierze zależy od samego producenta.

Jest wiele preparatów, które zawierają ten sam szczep bakteryjny, a ich cena różni się czasem dwukrotnie, a nawet trzykrotnie. Warto jest więc postawić na sprawdzone firmy, które przez wiele lat cieszą się dobrą opinią. Dzisiaj chciałam przedstawić 3 preparaty dostępne na polskim rynku, które warto wziąć pod uwagę podczas łagodzenia objawów kolki niemowlęcej. Preparaty te mają pozytywne opinie konsumentów i dobrze wypadają podczas kontroli jakości.

  • BioGaiaLimosilactobacillus reuteri (Lactobacillus reuteri) DSM 17938, olej słonecznikowy, olej palmowy
  • Vivomix kropleStreptococcus thermophilus DSM24731, Bifidobacterium longum DSM24736, Bifidobacterium breve DSM24732, Bifidobacterium infantis DSM24737, Lactobacillus acidophilus DSM24735, Lactobacillus plantarum DSM24730, Lactobacillus paracasei DSM24733, Lactobacillus delbrueckii ssp.bulgaricus DSM24734, maltoza, olej palmowy

Przeczytaj więcej:

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *