Cztery tygodnie suplementacji

Pierwszy miesiąc suplementacji za mną, więc mam dla Was małe podsumowanie czego możecie się spodziewać po tym okresie.

Objawy ze strony żołądkowo-jelitowej

Dużo osób pisze, że często widzi zmiany w funkcjonowaniu jelit. Wasze odczucia są naprawdę różne, od okresowego zwiększenia wzdęć do ich całkowitej redukcji już podczas pierwszych tygodni suplementacji. Większość tych dodatkowych objawów w krótkim czasie ustępuje.

Redukcja apetytu

W pierwszych tygodniach suplementacji pojawia się również redukcja apetytu (u mnie już w 2. tygodniu), chociaż taka reakcja na suplementacje u niektórych z Was pojawia się dopiero podczas suplementacji drugiego opakowania, a niektórzy piszą, że nie zauważyli zmniejszonego łaknienia.

„Liczyłem na więcej”

Pod postami dotyczącymi suplementacji często można znaleźć komentarze „Suplementowałem/am. Liczyłem na więcej”. No właśnie – właściwie na co powinniśmy liczyć? Głównie działanie bakterii A.muciniphila to poprawa parametrów metabolicznych i tym samym zmniejszenie ryzyka wystąpienia i progresji chorób cywilizacyjnych. Poprawy możemy się spodziewać w zakresie profilu lipidowego, insulinooporności i innych parametrów metabolicznych.

Duża część zauważy również redukcję masy ciała – ale pamiętajcie bez jakiejkolwiek modyfikacji stylu życia (chociaż zrezygnowania z cukrów prostych) bardzo trudno zredukować masę ciała. Suplementacja może zdecydowanie pomóc w redukcji i przyspieszyć ten efekt, ale NIE JEST TO LEK NA OTYŁOŚĆ! Jeśli nie macie do zrzucenia dodaktwych kilogramów, wasz efekt powinien głównie skupiać się na poprawie paramatrów metabolicznych, co często raportujecie również bez dodatkowych modyfikacji stylu życia.

Ile powinno się suplementować A.muciniphilę, aby zobaczyć efekt?

„Efekt”, czyli poprawę parametrów metabolicznych, najlepiej sprawdzić po 3 miesiącach suplementacji. „efekt” redukcji masy ciała pojawia się bardzo różnie – u mnie już w pierwszym miesiącu.

Czy można suplementować na przemian probiotyk i postbiotyk?

Nie ma do tego przeciwskazań, ale pamiętajcie, że probiotyk i postbiotyk mają zupełnie inny mechanizm działania, warto jest przejść pełną kuracje jednym preparatem, aby zacząć suplementować drugi.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *