Pasteryzowana A. muciniphilia (Sanprobi Premium). Wyniki po 2 cyklach suplementacji!

Przed Wami podsumowanie 12 tygodni kolejnego, drugiego cyklu suplementacyjnego preparatem Sanprobi Premium, który zawiera postbiotyk, czyli pasteryzowaną formę bakterii Akkermansia muciniphila. 

Informacje ogólne

Preparat był suplementowany codziennie rano, przed śniadaniem, w ilości dwóch kapsuek dziennie. Podczas całego 12-tygodniowego okresu suplementacji nie pominęłam spożycia żadnej kapsułki, chociaż kilka razy zdarzyło mi się zażyć suplement dopiero po południu lub wieczorem. 

Odczucia subiektywne

Podobnie jak w pierwszym cyklu suplementacji, odczuwałam zmniejszoną chęć na podjadanie między posiłkami i mniejszą ochotę na słodycze. To niewątpliwie ułatwia utrzymanie redukcji kalorycznej. Ani na początku, ani na końcu suplementacji nie odczułam zmian związanych z pracą układu pokarmowego, nie miałam też żadnych skutków ubocznych związanych z przyjmowaniem preparatu. 

Wyniki antropometryczne

Przez ostatnie 2 miesiące suplementacji udało mi się zredukować masę ciała o trochę ponad 3 kg i zmniejszyć obwód talii o ok. 2.5 cm.

Wyniki biochemiczne

Współczynnik HOMA-IR spadł z 1.87 do 1.43. Insulina na początku i na końcu drugiego cyklu suplementacji była nadal na poziomie jednocyfrowym, co pokazuje, że po obniżeniu insuliny po pierwszym cyklu suplementacji udało się utrzymać podobny poziom i zredukować ryzyko wystąpienia insulinooporności. Podobnie było ze stężeniem cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL, których wyniki nie różnią się znacząco od wyników po pierwszym cyklu suplementacji.

Jestem bardzo ciekawa, co zmieniło się u Was i czy ktoś przyjmował preparat dłużej niż miesiąc. Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj więcej

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *