Wasze pytania – trudności z podawaniem Sanprobi IBS w kroplach

Dostałam kilka maili z prośbą o wyjaśnienie, jak po otwarciu przechowywać Sanprobi IBS w kropelkach: czemu pojawia się „taki dziwny” osad, a kropelki nie lecą… Czy po otwarciu można przechowywać preparat poza lodówką?

Czemu nie lecą kropelki po wyjęciu otwartego probiotyku z lodówki?

Wielu z Was po otwarciu leku/suplementu przechowuje go w lodówce. Przy większości preparatów nie ma to wpływu na jego jakość lub jest to nawet zalecane. Jednak w przypadku Sanprobi IBS w kropelkach po otwarciu probiotyk powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Producent w swojej specyfikacji zapewnia o bezpieczeństwie i stabilności produktu w temperaturze pokojowej. Jeśli będziecie trzymać ten probiotyk w lodówce ,to nośnik, którym jest masło shea, stężeje, co uniemożliwi podanie kropelek. Nie warto również przechowywać probiotyku w lodówce i wystawiać go na jakiś czas przed podaniem – całość probiotyku może się nie rozpuścić i nie podamy precyzyjnie zalecanej dawki.

Czemu pojawia się „taki dziwny osad”?

Probiotyki w formie kropelek to zawiesina, jeśli widzicie na dnie osad, jest on całkowicie normalny. Należy przed każdym użyciem dobrze rozmieszać preparat, potrząsając energicznie zamkniętą buteleczką (ok. 20 sekund), wtedy mamy pewność, że w kropelce znajdzie się tyle probiotyku, ile potrzeba.

Czy Sanprobi IBS dla dzieci mogą stosować dorośli?

Oczywiście. Szczep Lactoplantibacillus plantarum 299hV jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Młodsze dzieci mają jednak problem z połknięciem kapsułki, dlatego preparaty dla najmłodszych są w formie kropel – jest to jednak ten sam, pełnowartościowy szczep, który może być stosowany również u dorosłych. Należy zapoznać się z zaleceniami producenta i odpowiednio dawkować liczbę kropli dla dzieci lub dorosłych.

Przeczytaj więcej:

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *