Weź udział w pierwszym międzynarodowym badaniu o tym, jak radzimy sobie z pandemią!

Ostatnio poruszamy temat stresu i tego, jak radzić sobie z ograniczeniami związanymi z pandemią. Dzisiaj coś bardzo ważnego i prośba do Was – dr hab. Karolina Skonieczna-Żydecka koordynuje międzynarodowe badanie dotyczące tego, jak rodzimy sobie z pandemią i jak te czasy wpływają na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Wszystkich moich czytelników bardzo proszę o wypełnienie ankiety, która nie zajmie Wam więcej niż 15 minut. Jeśli mamy się przygotować na skutki pandemii, musimy wiedzieć, jak ten czas na nas wpływa!

Pandemia COVID-19 wywiera ogromny wpływ na nasze życie osobiste, społeczne i gospodarcze. Stres związany z pandemią wpływa także na naszą kondycję psychofizyczną. Wraz z dużą grupą naukowców z całego świata, prof. Jerzy Samochowiec, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP) i dr hab. Karolina Skonieczna-Żydecka (PTP) wraz z naukowcami z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy wsparciu grupy ds. Zapobiegania Zaburzeniom Psychicznym i Promocji Zdrowia Psychicznego (Prevention of Mental Disorders and Mental Health Promotion [PMD-MHP] Network Group) przy Europejskim Towarzystwie Neuropsychofarmakologii (European College of Neuropsychopharmacology, ECNP) rozpoczynają międzynarodowe badanie wśród populacji ogólnej i pracowników służby zdrowia, w celu oceny, w jaki sposób epidemia COVID-19 wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Badanie będzie polegało na wypełnieniu ankiety, która znajduje się pod linkiem https://www.coh-fit.com/?lang=pl&fbclid=IwAR3x-5Rdpe6en0RBvGFiKRxqklsURX9sBapp8FmfjSXRHhxIWHsUEznhmo0 i będzie obejmować osoby dorosłe, w wieku > 18 lat, młodzież w wieku 14-17 lat oraz dzieci w wieku 6-13 lat. Młodzież i dzieci będą mogły wziąć udział w badaniu po wyrażeniu zgody przez rodziców/prawnych opiekunów.

Zebrane dane posłużą naukowcom do określenia skali problemów psychicznych i fizycznych związanych z pandemią COVID-19 oraz pozwolą na opracowanie sposobów radzenia sobie teraz oraz w przyszłości z jej skutkami. Udział w ankiecie jest bezpłatny i w pełni anonimowy. Badanie nie ma związku z jakimkolwiek przedsięwzięciem komercyjnym, ani nie jest powiązane z żadną firmą prywatną, w tym farmaceutyczną. Protokół COH-FIT uzyskał pozytywną opinię Komisji Bietycznej Szkoły Medycznej  Hofstra/Northwell, Hempstead, NY, USA. Zgodnie z polskim prawem nie jest wymagana odrębna zgoda lokalnej KB na jego prowadzenie. Dane będą przechowywane na koncie RedCap Wydziału Neuronauki Uniwersytetu w Padwie, Włochy.

Bardzo serdecznie zachęcam do wypełnienia ankiety!

Przeczytaj także

1 Response

  1. AlicjaTG pisze:

    Co kilka dni zwlaszcza słuchając radia, bo TVP nie oglądam, dopada mnie takie coś skurcz w piersiach i rygor. Strach przerażenie manipulacją informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *